Ogród w wiejskim stylu | Blog ogrodniczy

Ogród w wiejskim stylu

Ogród w wiejskim stylu wymaga sporo pracy. jest więc idealny dla osób mających czas, aby się nim zająć, lubiących prace w ogrodzie, pielęgnację roślin. Ogród wiejski powinien pasować do otaczającego krajobrazu.

Taki ogród świetnie komponuje się ze starymi budynkami ze spadzistymi dachami pokrytymi na przykład strzechą.

Ogród wiejski jest ogrodem swobodnym. Rabaty mają nieregularne kształty a rośliny często posadzone są piętrowo

Rabaty w wiejskich ogrodach powinny kojarzyć się z sielanką, kwitnącą łąką.  Pasują do niego romantyczne mostki, pergole, oczka wodne.

Często wykorzystuje się elementy kamienne, wapienie lub granity. Kamienie najlepiej wyglądać będą w towarzystwie roślin skalnych,które będą się po nich wspinały.

W różnych miejscach można rozstawić ceramiczne donice, dzbany, koła od wozów drabiniastych.  Ciekawie wyglądają również stare narzędzia gospodarcze, brony czy niewielkie wozy, które można ładnie przyozdobić bylinami.

Płoty jeśli są to oczywiście drewniane.

Ja jakie rośliny pasują do wiejskiego ogrodu?

Najlepiej takie typowe, wiejskie, bardzo popularne. Takie które widywaliśmy w dzieciństwie.

Wiejska rabata zaczyna  kwitnąć już w marcu, kiedy rozwijają się krokusy, przebiśniegi, a zakończyć jesienią z kwitnącymi chryzantemami i astrami. Warto w wiejskim ogrodzie posadzić drzewka owocowe, krzewy  owocowe.

Idealnie jest gdy posadzimy również ogród warzywny, oraz dodatkowo blisko domu ogródek ziołowy, który nie tylko będzie ładnie wyglądał, ale przepięknie pachniał.

Comments are closed.